Реалізація цього міжнародного музичного проекту створює надзвичайні можливості для гідного представлення та презентації потужного культурного потенціалу нашої країни. Адже мова йде саме про молоде покоління за яким майбутнє України. Завдяки участі в цьому проекті, наші молоді виконавці та майбутня мистецька еліта України представить свою майстерність на найпрестижніших концертних майданчиках, що слугуватиме справжнім стартом для подальшого розвитку їх професійної майстерності, а отже і слави України.

Міністр культури України, Євген Нищук

Федеративний молодіжний оркестр в якості національного молодіжного оркестру Федеративної республіки Німеччини об’єднує молодих людей із обох країн у віці від 14 до 19 років. Ми сповідуємо такі цінності, як відкритість, терпимість і діалог між культурами. Проекти в Китаї, Південній Америці, Тунісі, Мексиці та Туреччині показали нам, наскільки важливим є «будівництво мостів», які створюють молоді люди, об’єднані любов’ю до музики. Спільний оркестр із молодими українськими музикантами буде джерелом натхнення для обох сторін і, впевнені, сприятиме зближенню двох націй.

Зьонке Лентц, керівник Федеративного молодіжного оркестру ФРН.

Молодіжний симфонічний оркестр України – це унікальний проект, який має на меті об’єднати найталановитіших молодих музикантів віком від 12 до 22 років з усіх куточків України. Ідея створення молодіжного оркестру належить Оксані Линів. Учасники колективу отримають унікальну можливість співпрацювати з молодими європейськими музикантами, а саме з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини, разом із яким представлятимуть свою майстерність на гастрольних виступах в Україні та Європі.

Створюючи Молодіжний симфонічний оркестр України, ми хочемо заснувати спільноту, в якій юні музиканти зможуть набувати новий досвід — і не тільки професійний, а й особистий. Адже колектив буде орієнтований на співпрацю з молодіжними оркестрами світу та Європи, — зазначає Оксана Линів, ініціатор проекту. — Оркестр — це така річ, де загальний результат залежить від кожного.

На початку 2016 року три німецькі партнерські інституції - Бетховенський Фестиваль в м. Бонн, Німеччина (BeethovenFest Bonn), Федеративний молодіжний оркестр Німеччини і Deutsche Welle звернулися до Оксани Линів, щоб запросити її як диригента на їхній щорічний проект «Campus project», який об’єднує молодих музикантів з Німеччини і закордону. У процесі обговорення програми і учасників Оксана Линів запропонувала ідею створити Молодіжний симфонічний оркестр України за прикладом Федеративного молодіжного оркестру Німеччини. Усі сторони підтримали цю ідею і розробили план створення унікального Молодіжного симфонічного оркестру України, який об’єднуватиме найкращих музикантів з обох країн.

Проект зі створення Молодіжного симфонічного оркестру України відбувається за підтримки Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut, Міністерства культури України, Бетховенського Фестивалю в м. Бонн (BeethovenFest Bonn), та в партнерстві з фестивалем LvivMozArt.
Організатором проекту в Україні є ГО «Львів.Моц.Арт.3».
Медіа-партнер проекту: Deutsche Welle

11–12 грудня 2016 року відбулися прослуховування музикантів. Попередньо надійшло 166 заявок від учнів звичайних і спеціалізованих музичних шкіл, музичних училищ і академій. Лише тридцять із них стали учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України.

Молодіжний симфонічний оркестр України разом із Федеративним молодіжним оркестром Німеччини презентуватимуть програму з творів Франца Ксавера Моцарта, Людвіга ван Бетховена та Бориса Лятошинського під орудою Оксани Линів.

Презентація проекту відбудеться 25 серпня 2017 року на урочистому закритті фестивалю LvivMozArt, а вже наступного дня, 26 серпня, відбудеться виступ у Національній філармонії України в Києві.

14-15 вересня 2017 року оркестри матимуть спільні виступи у містах Німеччини (зокрема у Бонні та Берліні). Молоді музиканти стануть учасниками Бетховенського фестивалю в м. Бонн (BeethovenFest Bonn), який відбувається у рідному місті композитора. Їхні виступи записуватиме та транслюватиме Deutsche Welle.
Федеративний молодіжний оркестр Німеччини та Молодіжний симфонічний оркестр України не планують на цьому зупиняти свою співпрацю.

Два фестивалі, які носять імена великих композиторів, Моцарта і Бетховена, планують спільний проект – створення Молодіжного симфонічного оркестру України. Це обіцяє стати подією високого мистецького рівня. Ми дуже раді, що наш фестиваль цього року звернеться до музичних традицій України, це дозволить здійснювати творчий обмін між молодими людьми двох країн – обмін, який виходить далеко за рамки суто музичні.